Tietoa yhdistyksestä

Keski-Suomen insinöörit ry on perustettu vuonna 1946 ja yhdistyksessä on yli 2 700 jäsentä. Toiminta on vireää ja monipuolista. Järjestämme jäsenistölle suunnattuja retkiä, tapahtumia ja erilaisia aktiviteettejä. Yhdistyksessä on erilaisia toimikuntia, joiden toimintaan sinäkin voit osallistua ja vaikuttaa näin ollen toiminnan ja monipuolisten tapahtumien ylläpitämiseen. Osallistumalla mukaan toimintaan voit vaikuttaa itse siihen, mitä jäsenyydelläsi saat!

 

Puheenjohtajien kunniataulu

Toimintakausi Puheenjohtaja Toimintakausi Puheenjohtaja
2016- Jarmo Nevala 1973 Pentti Palve
2014-2015 Timo Härmälä 1972 Eero Raivio
2012-2013 Teijo Pajunen 1970-1971 Olli Töyrä
2009-2011 Rauno Minkkinen 1967-1969 Olavi Rajamäki
2006-2008 Timo Härmälä 1963-1966 Torsti Nousiainen
2002-2005 Jouni Lemmetti 1961-1962 Veikko Niska
1988-2001 Seppo Mäkiranta 1958-1960 O. Meskanen
1987 Eero Huolman 1955-1957 Eino Piiroinen
1982-1986 Markku Kuokkanen 1953-1954 Erkki Immonen
1980-1981 Eero Huolman 1952 Yrjö Kero
1978-1979 Erkki Pylvänäinen 1950-1951 Matti Jokinen
1976-1977 Toivo Rauhio 1947-1949 E. B. Jantunen
1974-1975 Teuvo Närvänen 1946 J. E. Salisma

 

Hallituksen yhteystiedot

Hallitus 2017

jarmo
Jarmo Nevala
puheenjohtaja
040 555 1079
jarmo.nevala@ksinsinoorit.fi
timo
Timo Härmälä
varapuheenjohtaja
040 513 5988
timo.harmala@ksinsinoorit.fi
joni_lau
Joni Launonen
sihteeri
040 302 6840
joni.launonen@ksinsinoorit.fi
mika
Mika Laitinen
 
050 310 5678
mika.laitinen@ksinsinoorit.fi
riina
Riina Niskakangas
 
045 673 2824
riina.niskakangas@ksinsinoorit.fi
juhani
Juhani Paananen
työmarkkinavastaava
040 302 1055
juhani.paananen@ksinsinoorit.fi
tapio
Tapio Laitinen
 
0400 344 439
tapio.laitinen@ksinsinoorit.fi
carita
Carita Salo
jäsenpidosta vastaava
045 154 6962
carita.salo@ksinsinoorit.fi
jukka-pekka
Jukka-Pekka Muotio
varajäsen
040 831 8548
jukka-pekka.muotio@ksinsinoorit.fi
mikko
Mikko Jurvanen
opiskelijaedustaja
040 504 0381
mikko.jurvanen@jio.fi

Hallituksen ulkopuoliset KSI-tehtävät

joni
Joni Laitinen
tiedottaja
040 187 3565
joni.laitinen@ksinsinoorit.fi
teijo
Teijo Pajunen
taloudenhoitaja
040 773 9458
teijo.pajunen@ksinsinoorit.fi

Yhdistyksen säännöt (päivitetty 22.6.2017)

Keski-Suomen Insinöörit ryn säännöt