Tietoa yhdistyksestä

Keski-Suomen insinöörit ry on perustettu vuonna 1946 ja yhdistyksessä on yli 2 700 jäsentä. Toiminta on vireää ja monipuolista. Järjestämme jäsenistölle suunnattuja retkiä, tapahtumia ja erilaisia aktiviteettejä. Yhdistyksessä on erilaisia toimikuntia, joiden toimintaan sinäkin voit osallistua ja vaikuttaa näin ollen toiminnan ja monipuolisten tapahtumien ylläpitämiseen. Osallistumalla mukaan toimintaan voit vaikuttaa itse siihen, mitä jäsenyydelläsi saat!

 

Puheenjohtajien kunniataulu

 

Toimintakausi Puheenjohtaja Toimintakausi Puheenjohtaja
2022- Tuomo Hartikainen 1973 Pentti Palve
2016-2021 Jarmo Nevala 1972 Eero Raivio
2014-2015 Timo Härmälä 1970-1971 Olli Töyrä
2012-2013 Teijo Pajunen 1967-1969 Olavi Rajamäki
2009-2011 Rauno Minkkinen 1963-1966 Torsti Nousiainen
2006-2008 Timo Härmälä 1961-1962 Veikko Niska
2002-2005 Jouni Lemmetti 1958-1960 O. Meskanen
1988-2001 Seppo Mäkiranta 1955-1957 Eino Piiroinen
1987 Eero Huolman 1953-1954 Erkki Immonen
1982-1986 Markku Kuokkanen 1952 Yrjö Kero
1980-1981 Eero Huolman 1950-1951 Matti Jokinen
1978-1979 Erkki Pylvänäinen 1947-1949 E. B. Jantunen
1976-1977 Toivo Rauhio 1946 J. E. Salisma
1974-1975 Teuvo Närvänen

 

Hallituksen yhteystiedot

Hallitus 2022

Tuomo Hartikainen
Tuomo Hartikainen
puheenjohtaja
040 507 6167 tuomo.hartikainen@ksinsinoorit.fi
timo
Timo Härmälä
varapuheenjohtaja
040 513 5988 timo.harmala@ksinsinoorit.fi
joni_lau
Joni Launonen
sihteeri
040 302 6840 joni.launonen@ksinsinoorit.fi
johanna
Johanna Kaasalainen
Päätoimittaja/viestintä
044 976 2432 johanna.kaasalainen@ksinsinoorit.fi
juhani
Juhani Paananen
taloudenhoitaja
040 302 1055 juhani.paananen@ksinsinoorit.fi
juuso
Juuso Ohra-aho
Hallituksen jäsen
050 413 3206
juuso.ohra-aho@ksinsinoorit.fi
Carita
Carita Salo
Hallituksen jäsen
carita.salo@ksinsinoorit.fi
jesse
Jesse Keränen
jäsenhankinta
045 633 8353 jesse.keranen@ksinsinoorit.fi
eija
Eija Viitanen
varajäsen
eija.viitanen@ksinsinoorit.fi
miila
Eliel Taskinen
opiskelijaedustaja
kv@jio.fi

Yhdistyksen säännöt (päivitetty 22.6.2017)

Keski-Suomen Insinöörit ryn säännöt